Złoty medal dla Alicji Fiodorow

Trzy medale, jeden złoty i dwa brązowe wywalczyli zawodnicy Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start, w czasie rozgrywanych w Indiach światowych igrzyskach sportowców niepełnosprawnych.


Do Bangalore w Indiach, gdzie rozgrywane są igrzyska wyjechała dziewięcioosobowa reprezentacja Polski. Wśród kadrowiczów nie zabrakło sportowców w z regionu radomskiego, medalistów igrzysk paraolimpijskich, Alicji Fiodorow i Marcina Awiżenia. Obydwoje spisali się bardzo dobrze. Fiodorow wygrała rywalizację sprinterek na dystansie 400 metrów. Rekordzista świata w biegu na 800 metrów, Awiżeń dwukrotnie stanął na najniższym stopniu podium w biegach na dystansach 800 i 1500 metrów.

Medale Fiodorow i Awiżenia z jednej strony nie są niespodzianką, bo podopieczni Jacka Szczygła należą do światowej czołówki. Jednak mając na uwadze niezwykle krótki czas na przygotowania do imprezy są dużym sukcesem.

– O wyjeździe na igrzyska dowiedzieli się w ostatniej chwili – wyjaśnia Adam Borczuch, prezes RSSiRON Start. – Wystartowali „z marszu”, bo trudno inaczej nazwać dwutygodniowy okres przygotowawczy. Zarówno Fiodorow i Awiżeń, ze względu na odwołanie mistrzostw Europy i świata, które miały zostać rozegrane kilka miesięcy temu, trenowali już z myślą o kolejnym sezonie.
Źródło: EchoDnia.eu