Światowe Igrzyska IWAS Soczi 2015

Alicja Fiodorow ze Światowych Igrzysk IWAS World Games organizowanych przez International Wheelchair & Amputee Sports Federation, które odbyły się w Soczi powróciła z dwoma medalami.

Lekkoatletka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START w Rosji wywalczyła tytuł mistrzowski w biegu na 200 m (26.12). Ponadto była druga na 100 m (12.97).W sumie reprezentanci Polski w Soczi zdobyli18 medali, w tym 7 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych. Obok Alicji Fiodorow, największe pochwały zebrali Maciej Lepiato, Katarzyna Piekart i Łukasz Mamczarz, medaliści paraolimpijscy z Londynu. Gwiazdą pierwszego formatu był 21-letni Bartosz Tyszkowski. Zdobył dwa złote medale osiągając w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem rezultaty lepsze od oficjalnych rekordów świata.

Organizatorem zmagań była Międzynarodowa Organizacja Sportu Osób Niepełnosprawnych Ruchowo (amputacje, uszkodzenie rdzenia kręgowego i porażenia mózgowe). Był to ostatni start, a zarazem sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata IPC, które odbędą się 21-31 października w Ad-Dausze.

Źródło: sportradom.pl