PROJEKT OLIMPIJCZYK

Niedawno ruszył projekt „Olipijczyk” którego celem jest zwiększenie szans reprezentantów Polski we współzawodnictwie międzynarodowym, w szczególności podczas zbliżających się Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016, w których udział weźmie 4 350 sportowców ze 160 krajów.

Program obejmie kompleksowe przygotowanie zawodników kadry narodowej osób z niepełnosprawnościami do udziału w Letnich i Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich.

Kluczowym czynnikiem dla osiągnięcia celów programu jest zwiększenie motywacji sportowców niepełnosprawnych do wzmożonego treningu i przygotowań. Pragniemy uzyskać ten efekt poprzez zwiększenie ilości zajęć treningowych, zgrupowań, szkoleń i umożliwienie zawodnikom rywalizacji z najlepszymi sportowcami na świecie w zawodach krajowych i międzynarodowych; zapewnienie specjalistycznych badań lekarskich – wydolnościowych, wytrzymałościowych, biomechanicznych; zapewnienie analityki i planowania (indywidualnego Planu Działania – IPD) dla każdego sportowca objętego programem; opracowanie planów treningowych; optymalizację diety.

W ramach projektu 4 listopada na terenie ośrodka Cetniewo we Władysławowie w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w ramach projektu odbyły się badania specjalistyczne. To dobry początek drogi po medale.

Więcej o projekcie możecie przeczytać na stronie www.paralympic.org.pl

 

Informacje zawarte w artykule zaczerpnięte ze strony paralympic.org.pl