Osiem krążków lekkoatletów RSSiRON

Lekkoatleci Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START wywalczyli kolejne medale. Podopieczni Jacka Szczygła podczas mistrzostw Polski seniorów w Bydgoszczy na podium stanęli osiem razy.

W biegu na 400 m złoty medal wywalczyła Alicja Fiodorow. Na dystansie o połowę krótszym była druga. Na takim samym miejscu sklasyfikowana została na 100 m. Przed mistrzostwami w Bydgoszczy lekkoatletka z Radomia wzięła udział w Pucharze Świata w Manchesterze. Wystartowała na 100 i 200 metrów. W pierwszym biegu zajęła czwarte miejsce, w drugim była piąta.

Reprezentantka Polski nie była jedyną radomianką, która w Bydgoszczy stanęła na najwyższym stopniu podium. W konkursie trójskoku triumfował Grzegorz Drelewski. Z jednym brązowym medalem wywalczonym na 800 m z Bydgoszczy wrócił Marcin Awiżeń. Kadrowicz nabawił się jednak kontuzji, która wyeliminowała go w innych konkurencji. Aleksandra Szostak była trzecia w rzucie dyskiem. Mariusz Sobczak zakończył zmagania również na trzecim miejscu biegu na 100 metrów i skoku w dal.

Blisko podium byli inni lekkoatleci z Radomia. Mariusz Tubielewicz na 1500 m zajął czwarte miejsce. Natomiast Anna Płodzik w konkursach pchnięcia kulą, rzucie dyskiem i oszczepem była piąta.

Źródło: sportradom.pl

Pozdrawiam AF