Dominatorzy spod znaku radomskiego Startu

Aż 17 medali, w tym cztery złote wywalczyli zawodnicy RSSIRON Start Radom podczas mistrzostw Polski niepełnosprawnych. Najlepszych sportowców w kraju gościł stadion w Kozienicach.

O tym, że sportowcy niepełnosprawni Ziemi Radomskiej należą do ścisłej czołówki kraju wiadomo było nie od dzisiaj. Jednak to co zrobili w Kozienicach budzi ogromny podziw. Praktycznie w każdej z konkurencji mieli swojego przedstawiciela na podium. Najwięcej powodów do zadowolenia miała Alicja Fiodorow, która po raz kolejny udododniła, że jest krajową królową bieżni. Na najwyższym podium stawała trzykrotnie po biegach na dystansach 100, 200 i 400 metrów. Medal z najcenniejszego kruszcu w pchnięciu kulą dorzuciła także Bożena Zych.

MVP

Oni wywalczyli medale:
Złote medale: Alicja Fiodorow (biegi na 100, 200 i 400 metrów), Bożena Zych (pchnięcie kulą).
Srebrne medale: Marcin Awiżeń (bieg na 800 m), Mariusz Tubielewicz (bieg na 5000 m). Brązowe medale: Barbara Krawczyk (bieg na 200 m), Milena Mazur (dysk, oszczep, kula), Kacper Mąkosa (bieg na 200 m), Adam Witek (rzut maczugą), Anna Płodzik (dysk, kula), Bożena Zych (dysk), Mikołaj Żyła (bieg na 400 m i 1500 m).

Źródło: RadomSport.pl