Doczekałam się medalu!

Szósty dzień mistrzostw świata obfitował w medale. Kolejny złoty medal zdobył Maciej Lepiato który z wynikiem 202 centymetry wygrał konkurs skoku wzwyż. Marta Langner, która w biegach na 100 i 200 metrów musiała uznać wyższość rywalek tym razem zasmakowała pierwszego sukcesu w swojej karierze, uzyskując tytuł wicemistrzyni Świata w skoku w dal.

W półfinale biegu na 200 metrów w grupie niedowidzących mężczyzn Mateusz Michalski świeżo upieczony Mistrz Świata na dystansie 100 metrów awansował do finału. Mistrzyni paraolimpijska z Pekinu w pchnięciu kulą Renata Chilewska niespodziewanie zajęła dopiero piątą pozycję. Tomasz Hamerlak w wyścigu na wózkach na dystansie 5000 metrów zajął wysokie szóste miejsce.

Miło mi również poinformować o zdobyciu przeze mnie brązowego medalu w biegu na 400 metrów. Jest to dla mnie jeden z ważniejszych medali w mojej karierze. Mimo kontuzji, która dopadła mnie podczas przygotowań i która wyeliminowała mnie z nich na okrągły miesiąc, uważam swój występ w tych Mistrzostwach za udany. Gdyby nie to, myślę, że wróciłabym z zawodów z trzema krążkami ale stało się inaczej. Jedyne co mi pozostało, to zbierać siły i motywować się do dalszych występów na arenie międzynarodowej, a przede wszystkim na Igrzyskach Paraolimpijskich, które odbędą się w 2012 roku w Londynie.

Dziękuje wszystkim kibicom którzy wierzyli w mój sukces i trzymali kciuki. Mistrzostwa potrwają jeszcze do 31 stycznia. Gorąco zachęcam Państwa do czytania kolejnych relacji.