Czekamy na kolejne sukcesy Polaków

Ostatni dzień Mistrzostw dobiegł końca. Na starcie maratonu stanęło około 100 zawodników. Między nimi znalazł się Tomasz Hamerlak, który rywalizację zakończył na dziewiątym miejscu. W ciągu ostatnich dwóch dni Polska reprezentacja zdobyła sześć medali. Złote zdobyli po raz kolejny Mateusz Michalski w biegu na 200 metrów i Paweł Piotrowski w rzucie dyskiem.

Również swój drugi medal zdobył Łukasz Wietecki na dystansie 800 metrów. Srebrny medal zdobyła Lucyna Kornobys w rzucie oszczepem i Renata Chilewska w rzucie dyskiem. Łącznie Polska reprezentacja zdobyła 25 medali (wliczając w to osoby z niepełnosprawnością intelektualną) i uplasowała się na wysokiej, piątej pozycji w generalnej klasyfikacji medalowej. Wyprzedziła m.in. takie potęgi jak Stany Zjednoczone, Niemcy oraz Republikę Południowej Afryki. Oficjalne zakończenie odbędzie się o godzinie 16 czasu lokalnego w centrum miasta.

Mistrzostwa Świata w 2011 roku można zaliczyć do bardzo udanych. Nasza ekipa spisała się ponad oczekiwania. Były rozczarowania jak i niespodzianki. Teraz pozostaje tylko liczyć na kolejne sukcesy Polaków, a przede wszystkim na dobry występ w zbliżających się Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku.